środa, 11 maja 2011

The best of Robert Pattinson!


The best of Robert Pattinson! Zobacz ranking ról!
Od piątku możemy oglądać w kinach „Wodę dla słoni” – romans z udziałem Roberta Pattinsona w cyrkowych dekoracjach. Brytyjski aktor oraz singer-songwriter w wieku 24 lat ma już status symbolu seksu XXI wieku. Pattinson to międzynarodowy aktorski fenomen. Otrzymał on tytuł „Najbardziej seksownego żyjącego mężczyzny” 2008 i 2009 roku, który nadał mu magazyn „People”. Podobne wyróżnienie spotkało go ze strony magazynu „Glamour”, a Vanity Fair okrzyknęło go „najprzystojniejszym mężczyzną świata”! Aktor trafił też na listę najlepiej zarabiających z wynikiem 18 milionów dolarów w 2009. Przygotowaliśmy dla was krótkie zestawienie jego najlepszych ról.
1. Saga „Zmierzch” (2008, Twilight)
Pierwsza część serii filmowej adaptacji cyklu Stephenie Meyer była przełomowym punktem w karierze Pattinsona. Zagrał licealistę Edwarda Cullena, który z wzajemnością zakochuje się w głównej bohaterce, Belli. Wkrótce nie może już przed nią ukrywać faktu, że nie jest zwykłym mieszkańcem deszczowego Forks, tylko wywodzącym się z prastarego rodu – wampirem. Nieopatrzona na ekranie twarz Roberta, stylowo ucharakteryzowana na potrzeby filmu i niezwykłe moce, którymi władał jego bohater okazały się mieszanką, która zadziałała na młodą żeńską publikę jak eliksir miłości. Za rolę otrzymał szereg nagród telewizji MTV oraz Teen Choice Award.
2. „Harry Potter i Czara Ognia” (2005, Harry Potter and the Goblet of Fire)
Wprawdzie debiut filmowy miał już za sobą. Sceny z jego udziałem w „Targowisku próżności” Miry Nair zostały jednak usunięte i można je było zobaczyć jedynie w wydaniu DVD. Dlatego to właśnie rolę prymusa Hogwartu – Cedricka Diggory’ego należy uznać za jego wielki debiut. Pattinson zagrał młodego czarodzieja, którego Czara Ognia losuje wspólnie z Harrym do udziału w turnieju magicznym. Chłopak ginie w ostatnim etapie rozgrywki, a jego śmierć jest częścią spektakularnego finału filmu, który wspominany jest w następnych częściach.
3. „Popiołki” (2008, Little Ashes)
W tej hiszpańsko-brytyjskiej produkcji Pattinson zagrał młodego Salvadora Dali w filmie o przyjaźni pomiędzy słynnym malarzem, reżyserem Luisem Bunuelem oraz poetą Federikiem Garcíą Lorcą. Akcja rozgrywa się w Madrycie lat 20. , kiedy wszyscy trzej stawiają pierwsze kroki w swoich artystycznych dziedzinach. Niezwykle przystojny jako chłopak, Dali staje się obsesją homoseksualnego Lorki, który też na swój sposób fascynuje Dalego. Film pokazuję historię ich romansu, który choć negowany przez artystę, zdaniem historyków sztuki miał miejsce. Dali zamieszka potem w Paryżu wraz z Galą, to młodzieńcze doświadczenie będzie jednak miało niebagatelny wpływ na jego podszytą erotyzmem wyobraźnię surrealisty. Niezwykle interesująca pozycja dla wielbicieli urody aktora.
4. „Twój na zawsze” (2010, Remember Me)
Dramat o trudnym dojrzewaniu, w którym Pattinson zagrał porywczego Tylera Hawkinsa, pogrążonego w żałobie po samobójczej śmierci brata. Chłopak przeżywa konflikt z ojcem (Pierce Brosnan) i musi zaopiekować młodszą siostrą. Bohater często pakuje się w kłopoty, wdając w niepotrzebne awantury i wchodzi w burzliwe relacje z rówieśnikami. Jego chaotyczne i gwałtowne istnienie zostaje w końcu złożone na ołtarzu historii, kiedy chłopak znajdzie się w niewłaściwym miejscu Nowego Jorku 11 września 2001 roku. Film otrzymał mieszane recenzje, wielu krytyków zauważyło jednak wysiłek dramatyczny Pattinsona, któremu udało się tu odkleić od wizerunku przystojnego wampira i zagrać pokiereszowanego młodego człowieka. Za tę rolę otrzymał nagrodę Teen Choice oraz 2 nominacje.
5. „How to Be” (2008)
Za ten występ aktor wyróżniony został nagrodą za najlepszą rolę męską na festiwalu w Strasbourgu. To z pewnością jedna z najciekawszych kreacji Pattinsona, który wciela się tu w młodego nieudacznika. Art pracuje w supermarkecie, choć ma na koncie dyplom wyższej uczelni i bezskutecznie marzy o karierze muzyka. Ze snu wyrywa go zerwanie z dziewczyną, które zmusza go do ponownego wprowadzenia się do domu rodziców. Ostatecznie upokorzony szuka ratunku u słynnego psychoterapeuty, który nada jego życiu odpowiedni kierunek. Na soundtracku znalazły się trzy autorskie kompozycje aktora. Niestety film ominął polski rynek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...